Szybkie szukanie...
Kolor kwiatu
Stanowisko
Roślina PW
Nowość
Facebook
Wysokość x szerokość:
Wysokość rośliny kwitnącej:
Kolor kwiatu:
różowy
liście:
Stanowisko:
półcieniste, słoneczne
Sadzenie:
donice, pojemniki, rabaty
Zastosowanie:
Uszczykiwanie:
Zapach:
Kwitnienie:
wczesne


Informacje dla ogrodników...
Siła wzrostu:
średnia
Skarlanie:
słabe
Ilość sztuk na palecie:
84, półprodukt
Typ:
Dostepność:
od 4 do 14 tydzień
Pokrój:
wzniosły
Chłodna uprawa:
Liść:
Opis koloru:
ciemnoróżowy
Kryterium:
Grupa ekskluzywnych begonii o wszechstronnym zastosowaniu.

Jedyna tego typu seria begonii na naszym rodzimym rynku. Warta polecenia ze względu na bardzo obfite kwitnienie. od wiosny do późnej jesieni. Cechuje się dużą odpornością na mączniaka i niesprzyjające warunki atmosferyczne.
Odmiany tej serii charakteryzują się zwartym, wzniesionym, lub półzwisającym pokrojem, dużymi, efektownymi kwiatami, lśniącym ulistnieniem.
Dobrze rosną w słońcu i w glebie o większej wilgotności w porównaniu z innymi begoniami. Polecane do skrzynek balkonowych, a także stojących pojemników na balkony i tarasy.

Pokrój:
Rośliny tworzą piękne zwarte krzaczki, niezbyt wysokie, bardzo obficie kwitnące. Należy pamiętać że większość odmian kwitnie jednostronnie, ale gdy są posadzone w grupie efekt ten zanika i kwitną równomiernie. Gdy posadzimy w skrzynce balkonowej przyjmie pokrój półzwisający.

Sadzenie:
1 roślina do doniczki 20cm. Unikać głębokiego sadzenia roślin. Gleba powinna być przepuszczalna najlepiej z domieszką gliny, która dłużej zatrzymuje wodę w podłożu. Sadząc po kilka roślin w pojemniku należy pamiętać o tym, aby „kwitnącą stronę” Begonii eksponować na zewnątrz.

Stanowisko:
Najlepiej rośnie na stanowisku półcienistym,  w pełnym słońcu może się zdarzyć przypalanie liści.

Podlewanie:
Obfite, ale nie nadmierne, dłuższe zalanie bryły korzeniowej może spowodować gnicie korzeni. Natomiast przesuszenie powoduje opadanie pąków kwiatowych.

Nawożenie:
Begonia jest wrażliwa na wysokie zasolenie podłoża, czyli trzeba uważać aby jej nie przenawozić. Najlepiej stosować dawki w stężęniu 0,1% dwa, trzy razy w tygodniu. Polecamy nawóz PLANTON® K

Przycinanie:
Begonie z tej serii nie wymagają uszczykiwania gdyż doskonale się krzewi, jednak jeżeli pędy za bardzo się wyciągną można je przyciąć.

Choroby i szkodniki:
Generalnie begonie są dość wrażliwe na patogeny i dlatego ważne jest aby rośliny były odpowiednio pielęgnowane (podlewanie, nawożenie, stanowisko). Szkodniki stanowią mniejsze zagrożenie niż choroby. Głównie są to mszyce, które zwalczamy Confidorem 0,1% lub Talstarem 0,1%.

Uwagi: Nie należy sadzić w silnym, bezpośrednim słońcu.
Lipiec, 2018
  P W Ś C P S N
26 1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31
poprzedni następny
MINI GALERIA
SZYBKI KONTAKT