Zapraszamy do zapoznania się z nowymi roślinami kwitnącymi proponowanymi dla zieleni miejskiej do obsadzeń rabat miejskich. Dzięki nim każde miasto może wyglądać wyjątkowo !

Od 4 lat promujemy nowy rodzaj niecierpka o nazwie handlowej Sunpatiens, który nie zawiódł w obsadzeniach miejskich. Regularnie wykorzystywany jest na rabatach w Zakopanem, Oświęcimiu, Krynicy, Białymstoku, Chorzowie, Bytomiu, Opolu czy nawet Pałacu Prezydenckim w Warszawie oraz wielu innych lokalizacjach.

Sunpatiens, to hybryda niecierpka nowogwinejskiego charakteryzująca się nieprawdopodobną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne – słońce, upały z jednej strony a z drugiej na długotrwałe deszcze. Dobrze znosi ekstremalne warunki panujące na wielkomiejskich rondach i terenach przyulicznych, jak i parkach i innych terenach zielonych. Możliwe jest to dzięki specjalnym cechom tej serii - bardzo intensywnie rozrastającemu się systemowi korzeniowemu , silnemu wzrostowi części naziemnej, grubym i mocnym pędom oraz bardzo trwałym kwiatom. Doskonale toleruje również okresowe podwiędnięcia w trakcie największych upałów.

Kolejną rośliną o szczególnej trwałości w warunkach miejskich jest smagliczka nadmorska: Lobularia Snow Princess. Ta wegetatywnie rozmnażana smagliczka charakteryzuje się intensywnym wzrostem, miodowym zapachem, nieprzerwanym kwitnieniem od wiosny do bardzo późnej jesieni. Dobrze toleruje przymrozki do -3stC oraz upały i deszcze, podczas których kwitnie i nie traci swojej dekoracyjności. Jest bardzo łatwa w uprawie.

Opisane rośliny są dostępne u ogrodników zaopatrujących w tradycyjne materiały nasadzeniowe. Większość może wyprodukować te rośliny dla Państwa. W razie problemów z zamówieniem roślin jesteśmy w stanie pomóc, oferując Państwu produkty gotowe do obsadzenia.

Sunpatiens i Lobularia Snow Princes są efektywne pod względem ekonomicznym. Z racji intensywnego wzrostu sadzimy znacznie mniej na metrze kwadratowym w porównaniu do tradycyjnych roślin. Dla porównamia Sunpatiens rekomendowany jest do sadzenia w ilości 12-16 sztuk/m² , natomiast Begonia semperflorens – 32 sztuki/ m² .

Poza opisanymi roślinami oferujemy szeroki asortyment bylin a w nim szczególnie polecamy lawendy oraz żurawki w bardzo szerokim wyborze.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym Plantpol – handel@plantpol.com.pl lub telefon 33 842 24 88.

Oświęcim: