Obsadzanie skrzynek balkonowych
Aby osiągnąć sukces i mieć piękne pelargonie na balkonie wystarczy przestrzegać kilku prostych reguł:

  1. Otwory w dnie pojemnika do którego sadzimy rośliny
  2. Właściwe podłoże – najlepiej uniwersalne do kwiatów balkonowych
  3. Regularne nawożenie nawozem PLANTON®K do pelargonii i innych roślin kwitnących

Kupując plastikowe skrzynki na balkon musimy wykonać w nich otwory w dnie – jeżeli skrzynka ma 50cm to wystarczą tylko dwa otwory natomiast jeżeli jest większa skrzynka wtedy wiercimy lub wypalamy 3-4 otwory.

Skrzynkę zasypujemy w 80% wysokości podłożem. Pozostawiamy trochę miejsca, aby wykonać dołki, gdzie wsadzimy rośliny wyjęte z plastikowych doniczek. Pamiętamy że z czasem w trakcie podlewania substrat ulegnie zbiciu i jego poziom w skrzynce obniży się.

Ile roślin sadzimy?

Jeżeli sadzimy pelargonię zwisającą typu Ville de Paris wsadzamy do skrzynki 2 duże rośliny. Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup małych roślin wtedy musimy posadzić znacznie więcej roślin. Kupując pelargonię stojącą, rabatową (zonale) raczej należy wybierać w sklepie rośliny dobrze rozbudowane o wielu pędach. Pomiędzy pelargonią rabatową dobrze jest posadzić inne rośliny towarzyszące. Więcej o inspiracjach 

Jak sadzimy?
W trakcie wysadzania staramy się posadzić rośliny tak, aby były skierowane w stronę jednego dłuższego boku skrzynki. Ułatwi to wzrost i przewieszanie się roślin. Roślin nie zagłębiamy poniżej poziomu ziemi jaki był w doniczce przed przesadzeniem. Sadzimy równo z ziemią.

NAJWAŻNIEJSZE
Posadzone rośliny przez 3-5 dni podlewamy tylko wodą. Pierwsze podlewanie wykonujemy zaraz po posadzeniu, dużą ilością wody. Po 5 dniach rozpoczynamy nawożenie roślin. Rośliny muszą, tak jak inne organizmy żywe, dostawać odpowiednią ilość „jedzenia” w postaci odpowiedniej diety. Jest to nawóz PLANTON®K,  który rozpuszczamy w konewce – zwykle na początku jest to 1 łyżeczka od herbaty. Gdy rośliny są już dużo większe – powinniśmy dawać dwie łyżeczki na konewkę 10L. Podlewamy z nawozem co drugie podlewanie. Jest to bezpieczna i skuteczna metoda, dzięki której nasze pelargonie będą zdrowe, silne, duże i obficie kwitnące.
Życzymy sukcesów i wiele satysfakcji z pielęgnacji własnoręcznie wysadzanych roślin!