Diascia

Diascia

Rośliny z oferty Proven Winners.

Ciekawe nowe Diasie, to, średnio wczesne rośliny, o lekko wzniesionym pokroju.  Serię ulepszonych odmian charakteryzują większe i trwalsze kwiaty oraz  ładnie krzewienie i przedłużone kwitnienie. Cieszą oko przez całe lato!

Pokrój:
Rośliny dość kompaktowe, o zwisającym, lekko wzniosłym pokroju. 

Sadzenie:
Po zakupie przesadzamy do odpowiednio większych pojemników. Rośliny polecane szczególnie do pojemników wiszących, skrzynek balkonowych czy okiennych, również aranżacji wielogatunkowych w wysokich pojemnikach. Zalecane podłoże przepuszczalne, luźne z dodatkiem perlitu lub granulek styropianowych.

Stanowisko:
Pełne światło, nie cieniować. 

Podlewanie:
Wymaga regularnego podlewania, ale prowadzić raczej na „sucho”! Zalanie powoduje obumieranie pędów i słaby wzrost, przede wszystkim przy słabym oświetleniu.

Nawożenie:
Rośliny mają średnie wymagania nawozowe. 2-3 razy w tygodniu nawozić nawozem wieloskładnikowym w płynie (0,2%) polecamy nawóz PLANTON K. 

Przycinanie:
Nie jest konieczne.

Choroby i szkodniki:
Przy uprawie na zewnątrz możemy mieć problemy z mszycą czy innymi owadami obecnymi w każdym ogrodzie. Zwalczamy dostępnymi na rynku chemicznymi środkami ochrony roślin. Świeża ziemia i czyste pojemniki użyte do uprawy diaski pomagają uniknąć chorób korzeni.

Produkty 3

na stronę
Ustaw kierunek malejący