Diascia

Diascia

Rośliny z oferty Proven Winners.

Ciekawe nowe Diaskie ładnie krzewiące się, o lekko wzniesionym pokroju, średnio wczesne.  Kwitną przez całe lato. Seria ulepszonych odmian o większych kwiatach, przedłużonym kwitnieniu i trwałości kwiatów.


Pokrój:
Rośliny dość kompaktowe, o zwisającym, lekko wzniosłym pokroju.

Sadzenie:
Po zakupie przesadzamy do odpowiednio większych pojemników. Rośliny polecane szczególnie do pojemników wiszących, skrzynek balkonowych czy okiennych, również aranżacji wielogatunkowych w wysokich pojemnikach. Zalecane podłoże przepuszczalne, luźne z dodatkiem perlitu lub granulek styropianowych.

Stanowisko:
Pełne światło, nie cieniować.

Podlewanie:
Wymaga regularnego podlewania, ale prowadzić raczej na „sucho”! Zalanie powoduje obumieranie pędów i słaby wzrost, przede wszystkim przy słabym oświetleniu.

Nawożenie:
Rośliny mają średnie wymagania nawozowe. 2-3 razy w tygodniu nawozić nawozem wieloskładnikowym w płynie (0,2%) polecamy nawóz PLANTON K. 

Przycinanie:
Nie jest konieczne.

Choroby i szkodniki:
Przy uprawie na zewnątrz możemy mieć problemy z mszycą czy innymi owadami obecnymi w każdym ogrodzie. Zwalczamy dostępnymi na rynku chemicznymi środkami ochrony roślin. Świeża ziemia i czyste pojemniki użyte do uprawy diaski pomagają uniknąć chorób korzeni.