Echinacea - jeżówka

Echinacea - jeżówka

Jest to grupa atrakcyjnych bylin pochodzących z Ameryki Północnej. Tworzą duże, piękne kwiatostany w bardzo bogatej palecie barw; kwitną od początku lipca do  października.  Mają sztywne, proste łodygi. Liście lancetowate, szorstkie osadzone na długich ogonkach. Kwiaty języczkowate  są lekko odchylone do tyłu,.

 

Stanowisko: Lubią gleby żyzne, preferują stanowiska słoneczne i niezbyt suche. Do uprawy zalecane jest pH podłoża: 5,8 - 7,3. Nie lubią niskiego pH - źle wtedy rosną.

 Nawożenie: Warto regularnie nawozić nawozem wieloskładnikowym. Polecamy PLANTON®C wolnodziałający, a następnie PLANTON®K.

 Szkodniki i choroby:  Może wystąpić mszyca oraz plamistość liści. Po zaobserwowaniu pierwszych objawów żerowania szkodnika lub choroby zastosować odpowiednie środki ochrony.

 Zastosowanie: Doskonałe do grupowego sadzenia. Słoneczna roślina do gruntu i do kompozycji w pojemnikach. Nadają się na kwiat cięty. Echinacea purpurea ma właściwości lecznicze, przede wszystkim stosowane do wzmacniania odporności.

Produkty 19

na stronę
Ustaw kierunek malejący