Heliotropium (heliotrop)

Heliotropium (heliotrop)
Efektowne rośliny do pojemników i na rabaty, sadzone pojedynczo lub w kompozycjach. Zwykle uprawiane jako jednoroczne, stanowią wonne uzupełnienie ogrodu. Kwiaty w kolorach od fiołkowo-różowego do purpurowego, zebrane w gęste skrętki wystające ponad ciemnozielone, pofałdowane liście, są wytwarzane przez całe lato.

Pokrój:
Wzniesiony, krzaczasty. Kwiaty na szczytach pędów. 

Sadzenie:
Heliotropy wymagają sadzenia do ziemi żyznej, inspektowej. Najlepiej wyglądają sadzone w grupach lub w zestawieniach z innymi kwitnącymi roślinami. Polecamy sadzić 3 szt. roślin do pojemnika o średnicy 25 cm.

Stanowisko:
Należy zwrócić uwagę aby miejsce uprawy nie było zbytnio nasłonecznione, jeżeli roślina jest uprawiana z wystawą południową to należy pamiętać o regularnym podlewaniu.

Podlewanie:
Rośliny wymagają obfitego podlewania szczególnie podczas upałów, jednak należy uważać aby nie zalać roślin.

Nawożenie:
W czasie uprawy szczególnie w pojemnikach nawozimy nawozami wieloskładnikowymi. Polecamy PLANTON® C do wymieszania z podłożem oraz PLANTON® K do nawożenia pogłównego, które również można równocześnie stosować.

Przycinanie:
Dla rozkrzewienia można uszczykiwać wierzchołki, ale opóźni to powstanie kwiatów, które tworzą się na szczytach pędów.

Choroby i szkodniki:
Patogeny i szkodniki nie są częstym problemem. Zalanie bryły korzeniowej przez dłuższy czas może powodować choroby korzeni. Uprawa w ogrodzie może przyciągnąć do roślin mszyce, które można zwalczyć dostępnymi na rynku chemicznymi środkami ochrony roślin.
 

Produkty 3

na stronę
Ustaw kierunek malejący