Euphorbia (Wilczomlecz)

Euphorbia (Wilczomlecz)

Diamond Frost z oferty Proven Winners. to wielokrotna zdobywczyni nagród na światowych wystawach kwiaciarskich. Ta "gipsówka" wśród roślin balkonowo-rabatowych cieszy się dużą popularnością na rynkach kwiaciarskich. Atrakcyjna roślina obsypana ogromną ilością drobnych, delikatnych białych kwiatów. Kwitnie obficie i nieprzerwanie od pierwszych przymrozków nie zawiązując nasion, zachowuje znakomity kształt. Polecana do nasadzeń w pojemnikach, a także na rabatach, pojedynczo lub w kompozycji z innymi roślinami o kontrastowych barwnych. Szczególnie dobrze wygląda w połączeniu z czerwoną Sundaville, begonią Solenią i czerwoną pelargonią.
Jest bardzo odporna na wysokie temperatury i na przesuszenie.
Proponujemy także nową, równie atrakcyjną odmianę - Diamond Star o pełnych kwiatach i zwartym pokroju. 
Obie odmiany są łatwe w uprawie.

Pokrój:
Pokrój kopczykowaty; dorasta do ok. 30 cm długości.

Sadzenie:
Proponujemy sadzić maksymalnie 3 rośliny w donicy o średnicy 25 cm lub 1 roślinę w kompozycji z innymi roślinami.

Stanowisko:
Lubi miejsca nasłonecznione, toleruje też półcień.

Podlewanie:

Należy regularnie, ale umiarkowanie podlewać, nawet w dni pochmurne i deszczowe. Polecane jest codzienne podlewanie w dni upalne.

Nawożenie:
Należy regularnie nawozić, także w dni deszczowe przez cały okres wegetacji rośliny. Polecany nawóz do roślin kwitnących PLANTON K, stosowany nawet do każdego podlewania.
Tak pielęgnowana roślina odwdzięczy się pięknym kwitnieniem przez cały sezon.

Przycinanie:
Nie jest konieczne. Jednak zaraz po posadzeniu roślin do kosza lub na inne miejsce stałe można przyciąć końce pędów co spowoduje dodatkowe rozkrzewienie.

Choroby i szkodniki:

Mocna, silna odmiana, dlatego szkodniki nie są częstym problemem. Każdy pojawiający się szkodnik lub choroba powinny być do razu zwalczane. Mogą pojawić się na roślinie mszyce i wciornastki, które według naszego doświadczenia zwalczamy środkami takimi jak m.in. Vertimec, Marshal, Biospin, Magus.

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący