Petunia (petunia kaskadowa)

Petunia (petunia kaskadowa)

Grupa petunii o zwisającym, kaskadowym pokroju, intensywnym wzroście i wczesnym kwitnieniu. Charakteryzują się pięknie wybarwionymi kwiatami. 

Wyrózniamy 11 serii: 

Poza seriami warto zwróić uwagę na Petunię Little Rose oraz HIT czyli Corona Amethyst.


Pokrój:
Pokrój, w zależności od serii zwisający lub wzniosło-zwisający; duża lub średnia siła wzrostu.

Sadzenie:
Proponujemy sadzenie maksymalnie 3 roślin w dużym, wiszącym koszu o średnicy 25 cm lub 1 rośliny w kompozycji z innymi roślinami. Ziemia powinna być przewiewna, świeża, najlepiej substrat torfowy.

Stanowisko:
Petunie lubią miejsca nasłonecznione, ale tolerują też półcień.

Podlewanie:
Należy regularnie i obficie podlewać, nawet w dni pochmurne. Polecane jest codzienne podlewanie w dni upalne. Nie powinno się dopuścić do przesuszenia bryły korzeniowej.

Nawożenie:
Należy regularnie nawozić, nawet w dni deszczowe przez cały okres wegetacji roślin. Są one bardzo żarłoczne. Polecany nawóz do Surfinii i innych petunii PLANTON S, stosowany do każdego podlewania. Tak pielęgnowane rośliny odwdzięczą się nieprzerwanym i obfitym kwitnieniem przez cały sezon. 

Przycinanie:
Nie jest konieczne. Obrywa się przekwitłe kwiaty dla celów jedynie estetycznych.

Choroby i szkodniki:
Mocne, silnie rosnące rośliny, dlatego szkodniki nie są częstym problemem. Mogą pojawić się mszyce lub mączlik szklarniowy (białe muszki). Uwaga na mszyce-odpowiednio wcześnie zwalczać. Późnym latem może pojawić się szara pleśń, ale nie stanowi ona wtedy problemu. W przypadku zalania mogą wystąpić choroby korzeni jak np.: Thielaviopsis Według naszego doświadczenia następujące środki ochrony roślin są dobrze tolerowane przez CONCHITA: Confidor , Decis, Karate, Mesurol w płynie, Rovral, Thionex, Vertimec. Natomiast nie polecamy stosowania Mospilanu, który może palić liście.

Produkty 1-64 z 93

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący