Gaura

Gaura

Roślina o dużych walorach dekoracyjnych. Charakteryzuje się smukłymi łodygami obsypanymi dużą ilością kwiatów kwitnących przez całe lato oraz zielonymi, wąskimi liśćmi. 

Pochodzi z północno amerykańskich prerii, a w ostatnich latach nabiera coraz większego znaczenia dekoracyjnego. Charakterystyczne smukłe, długie łodyżki obsypane dużą ilością kwiatów kwitnących przez całe lato oraz zielone, wąskie liście nadają lekkości wszelkim kompozycjom z innymi roślinami.


Sadzenie:

Sadzić do ziemi przepuszczalnej, żyznej. Rośliny wyglądają najlepiej posadzone w kompozycjach z innymi, różniącymi się pokrojem i kolorem; zarówno w dużych donicach jak i w ogrodzie. Do donicy o średnicy 25 cm proponujemy maksymalnie 3 szt. roślin.

Stanowisko:

Najlepsze stanowisko słoneczne, może też być lekko zacienione.

Podlewanie:
Regularne, umiarkowane podlewanie, a w czasie upałów obfite. Częstsze przesuszenie powoduje więdnięcie kwiatów i ich utratę.

Nawożenie:
Dla roślin w pojemnikach polecamy regularne nawożenie, najlepiej przy każdym podlewaniu - polecany nawóz do roślin kwitnących PLANTON® K.

Przycinanie:
Przycięcie roślin, gdy już kwiaty w większości przekwitną oraz usuwanie przekwitłych kwiatostanów spowoduje wytwarzanie nowych pędów z kwiatami.

Choroby i szkodniki:
W ciągu sezonu uprawy gaury w ogrodzie mogą się zdarzyć problemy z mszycami.

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący