Lavandula (lawenda)

Lavandula (lawenda)

Rośliny cieszące się coraz większym zainteresowaniem klientów.

Szczególnie polecamy naszą nowośc, Lawenda BeeZee, czyli zimującą, ciekawą serię lawend angustifolia, o wyrównanym pokroju pozwalają­cym uprawiać połączenia kolorystyczne w jednej doniczce uprawowej. Kompaktowy pokrój i bardzo obfite kwitnienie sprawiają, że są to odmiany idealne do masowej produkcji.

Odmiana Power Blue ma nieco większą siłę wzrostu.

Proponujemy odmiany zimujące, a wśród nich mocną, świetną odmianę Platinum Nico® o atrakcyjnym srebrzystym ulistnieniu.

Ofertę lawend uzupełniają dwie ciekawe, również zimujące odmiany:.

Provence - o lawendowo-niebieskich kwiatach i mocnym zapachu.

Vera - zimozielona, niewysoka krzewinka, dorasta do 40cm wysokości, cechuje się szaro-zielonym ulistnieniem i fioletowymi kwiatkami

Pokrój:
Rośliny o zwartym pokroju krzaczastej kępy, o drobnych liściach.

Sadzenie:
Po zakupie rośliny należy przesadzić ją do większego pojemnika z odpowiednią ilością podłoża lub na miejsce stałe w ogrodzie. Najodpowiedniejszym podłożem jest przepuszczalna gleba; lawendy nie lubią ziem stale wilgotnych. Nadają się do sadzenia pojedynczo, w grupach oraz do tworzenia różnobarwnych kompozycji.

Stanowisko:
Lawendy znoszą niewielki cień, jednak najlepsze stanowiska są w pełnym słońcu, gdzie istnieją najbardziej optymalne warunki rozwoju.

Podlewanie:
Stała wilgotność podłoża. W upalne dni może przesychać i należy pamiętać o częstszym podlewaniu, ale lepiej trzymać rośliny bardziej sucho niż zbyt mokro.

Nawożenie:
Aby rośliny odpowiednio się rozwijały najlepiej nawozić polecamy stosowanie nawozu PLANTON  L regularnie wraz z podlewaniem.

Choroby i szkodniki:
Może rośliny atakować szara pleśń przy zbyt dużej wilgotności i mało przewiewnych stanowiskach. Rzadko są problemy ze szkodnikami, najprawdopodobniej odstraszane są przez aromatyczne olejki, które wytwarzają lawendy, ale mogą się zdarzyć mszyce, które w razie inwazji można zwalczyć dostępnymi na rynku środkami chemicznymi.


Produkty 16

na stronę
Ustaw kierunek malejący