Ipomoea (wilec)

Ipomoea (wilec)

Rośliny ozdobne z dekoracyjnych liści w ciekawych barwach. Wyglądają atrakcyjnie posadzone w wiszących koszach, skrzynkach balkonowych lub na rabatach, pojedynczo lub w kompozycjach z innymi roślinami. 

Obecnie oferta obejmuje serię Sweet Caroline® (Proven Winners®) to ciekawa seria  wcinanych liściach, oraz odmiany z kolekcji Suntory. Nowa seria Illusion, również z oferty Proven Winners® cechuje się drobnymi, mocno wcinanymi, ciekawymi liśćmi. Wyróżniamy te z ciemnymi liściami: ciemno-fioletowo-granatowe, ciemno-czerwono-purpurowe, ciemno-purpurowe z mocnym czerwonawym żyłkowaniem, oraz z jasnymi jasno zielonymi liśćmi. Doskonała jako dodatek kolorystyczny do letnich kompozycji sadzonych w skrzynkach i dużych donicach.

Pokrój:
Rośliny dobrze krzewiące się, rozrastające się z czasem poza pojemnik w którym rosną przyjmują pokrój zwisający. Długość pędów może dochodzić do ponad metra długości.

Sadzenie:
Ipomea szybko i silnie się rozrasta co trzeba wziąć pod uwagę przy sadzeniu do pojemników, aby zapewnić roślinom odpowiednio dużo miejsca do rozrośnięcia. Sadzić 1 roślinę do pojemnika o średnicy 20 cm. Przy tworzeniu kompozycji z innymi roślinami należy wybrać sąsiedztwo roślin równie szybko rosnących, aby nie doszło do zagłuszania się ich nawzajem. Najlepiej sadzić do ziemi torfowej.

Stanowisko:

Rośliny te lubią miejsca słoneczne i lekko zacienione, ale przy większym niedoborze światła kolor liści blednie. Ipomea jest dość tolerancyjna na upały i pod względem wilgotności powietrza.

Podlewanie:

Utrzymywać podłoże wilgotne, ale nie nadmiernie mokre.

Nawożenie:
Roślina wymagająca średniej ilości składników pokarmowych. Nawozić 2-3 razy w tygodniu stężeniem 0,1-0,15% najlepiej PLANTONEM® Z, przeznaczonym do zasilania wszystkich roślin ozdobnych z liści. Jest to nawóz o zwiększonej zawartości azotu, sprzyjający intensywnemu wzrostowi masy zielonej.

Przycinanie:
Nie jest konieczne.

Choroby i szkodniki:
Nie są częstym problemem w czasie uprawy. Okazjonalnie mogą pojawić się mszyce, które można zwalczyć Confidorem 0,1%.

Produkty 9

na stronę
Ustaw kierunek malejący