Dipladenia (Sundaville)

Dipladenia (Sundaville)

Dipladenia Sundaville

Sundaville z kolekcji japońskiej firmy Suntory to niezwykle efektowne rośliny rodzaju Mandevilla (syn. Dipladenia).  Cechują się dekoracyjnymi kwiatami w różnych barwach, dużą siłą wzrostu i bardzo dobrą odpornością na niesprzyjające warunki pogodowe. Kwitną obficie od wiosny do późnej jesieni.

Są to rośliny wieloletnie, należy je jednak w okresie zimowym przechowywać w chłodnych pomieszczeniach i ograniczyć podlewanie.

Polecane jako pnącze doniczkowe na balkon, taras, jak również do jasnych pomieszczeń - wymagają wtedy stosowania podpórek, a także do skrzynek balkonowych i wiszących koszy. Sundaville jest doskonała jako elegancki, okazjonalny prezent.

Nowe odmiany wzbogacają gamę kolorystyczną Sundaville, różnią się też wielkością i kształtem kwiatów, a także wielkością rośliny.

Nowością, na którą warto zwrócić uwagę ze względu na niespotykaną dotychczas wśród Mandevilli barwę kwiatów jest odmiana Apricot – o jasnopomarańczowo-brzoskwiniowym kolorze kwiatów. Kwiaty są duże z ciemniejszym pomarańczowo-żółtym środkiem. Piękna odmiana. 

Natomiast Mimi Scarlet o mniejszych, delikatnych, czerwonych kwiatach to najwcześniej kwitnąca odmiana Sundaville.


Produkty 9

na stronę
Ustaw kierunek malejący