Pelargonium peltatum (pelargonia bluszczolistna)

Pelargonium peltatum (pelargonia bluszczolistna)

Oferta najlepszych i najciekawszych odmian popularnych roślin balkonowych. Cechują się małymi wymaganiami uprawowymi, dużą odpornością na niekorzystne warunki pogodowe oraz bardzo obfitym kwitnieniem. Tworzą kaskady pojedynczych, półpełnych lub pełnych kwiatów w bogatej gamie kolorów.

Pokrój:
Pokrój zwisający, półzwisający.

Sadzenie:
Przy sadzeniu do skrzynek i doniczek  najlepiej użyć substratu torfowego w razie potrzeby dla rozluźnienia wymieszać z perlitem lub piaskiem. 

Stanowisko:
Znakomicie rosną w miejscach nasłonecznionych i półcienistych. Polecane jest sadzenie w wiszących koszach, skrzynkach balkonowych, donicach lub innego rodzaju pojemnikach. Przy zapewnieniu odpowiedniej ilości wody i nawozu pięknie urosną w każdym zakątku ogrodu, tarasu czy balkonu.

Podlewanie:
Należy utrzymywać równomierną wilgotność, nie doprowadzać do długotrwałego przesuszenia ani nie przelewać roślin.

Nawożenie:
Po przekorzenieniu należy rozpocząć regularne nawożenie roślin nawozami o prawidłowym stosunku podstawowych składników pokarmowych N:P:K wzbogaconymi mikroelementami ( zalecany PLANTON K w stężeniu 0,1-0,15%). Pelargonie należą do roślin raczej żarłocznych.

Przycinanie:
Pelargonie peltatum, a zwłaszcza odmiany Ville de Paris wymagają przełamywania czyli uszczyknięcia powodującego silniejsze rozkrzewienie.

Choroby i szkodniki:
Na roślinach w ciągu sezonu mogą pojawić się mszyce oraz ślimaki szczególnie w uprawie gruntowej. Jednak generalnie rośliny są odporne na choroby i szkodniki i przy podstawowej pielęgnacji pelargonii nie ma problemów uprawowych.

Produkty 45

na stronę
Ustaw kierunek malejący