Dianthus (goździk)

Dianthus (goździk)

Grupa goździków rozmnażana wegetatywnie. Seria Roselly cechuje się bardzo licznymi, drobnymi kwiatami, wczesnym i obfitym kwitnieniem, szybkim wzrostem i zwartym pokrojem. Kwiaty są pięknie wybarwione. Rośliny bardzo dobrze się krzewią. Kwitną  przez całe lato. Szeroka paleta barw. 

Z kolei Suntory Pink  to doskonała propozycja do produkcji wiosennej razem z roślinami rabatowymi. kwitnie przez cały sezon. Traktowany jest jako roślina jednoroczna.

Goździki serii Waikiki włoskiego hodowcy Psenner to goździki bylinowe przeznaczone do uprawy w cyklu dwuletnim.

Dianthus Dinamic to ciekawa seria goździka kwitnącego w pierwszym roku po posadzeniu. Rośliny dobrze się krzewią, wcześnie kwitną.  Bogata paleta barw pachnących pełnych kwiatów.

Seria Divine: goździki o bogatej palecie barw - klasycznie i dwukolorowo wybarwione. Wszystkie odmiany cechują się zwartym pokrojem, obfitym kwitnieniem.

Sadzenie:
Podłoże przepuszczalne, piaszczyste, piaszczysto-gliniaste.

Stanowisko:
Lubią stanowiska słoneczne, mogą rosnąć też w miejscach półcienistych.  Polecane do sadzenia w gruncie na rabatach, w ogrodach skalnych, bylinowych, a także w pojemnikach.

Pielęgnacja:
Wymagają regularnego podlewania i nawożenia – polecany nawóz Planton K. Jest to specjalnie opracowany nawóz wieloskładnikowy zawierający pełen zestaw niezbędnych składników pokarmowych.  Tak pielęgnowane rośliny będą obficie kwitły.

Produkty 32

na stronę
Ustaw kierunek malejący