Sanvitalia

Sanvitalia
Grupa roślin o drobnych gwiazdkowatych kwiatach żółtej barwy, atrakcyjnych na tle ciemnozielonego ulistnienia, kwitnie od maja do września. Polecana do skrzynek balkonowych, wiszących koszy, formy wziosłe i półwzniosłe do donic, a także na rabaty.Odmiana Powerbini cechuje się dużymi, jak na grupę kwiatami. 
Wytrzymała na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Pokrój:
Rośliny dobrze się krzewią, ale mają raczej krępy pokrój; dorastają  do 30 cm zarówno wysokości jak i szerokości.

Sadzenie:
Po zakupie jeżeli rośliny są w małych doniczkach przesadzamy je do odpowiednio większych. Do pojemnika o średnicy 25 cm sadzimy 4-5 sztuk roślin.

Stanowisko:
Wytrzymała na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Może przetrzymać lekkie pierwsze przymrozki i dobrze wyglądać do późnej jesieni.

Podlewanie:
Utrzymywać równomierną wilgotność podłoża, podlewać nawet w dni pochmurne, natomiast w upalne słoneczne dni nawet dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

Nawożenie:
Roślina wymaga średniego nawożenia, najlepiej nawozami wieloskładnikowymi np. PLANTON® K dwa razy w tygodniu stężeniami od 0,1 do 0,15%. Można również użyć nawozów wolnodziałających (granulek, pałeczek) a w czasie uprawy nawozić jeszcze dodatkowo z podlewaniem.

Przycinanie:
Nie wymaga przycinania, doskonale sama się krzewi, jedynie jeżeli chcemy ograniczyć długość pędów.

Choroby i szkodniki:
Rośliny są bardzo wrażliwe na wszelkie stosowane na nich środki chemiczne. W razie pojawienia się mszyc zwalczać dostępnymi na rynku chemicznymi środkami ochrony roślin.

Produkty 4

na stronę
Ustaw kierunek malejący