Lobularia (Smagliczka)

Lobularia (Smagliczka)
Grupa roślin ozdobnych. Prezentowana odmiana cechuje się zwisającym pokrojem, dużym wzrostem. Efektowna roślina z oferty Proven Winners®
Do popularnej Snow Princess®- pierwszej lobularii mnożonej wegetatywnie dołączają kolejne, w tym o ozdobnych liściachprzebarwionych na krawędziach na kremowo oraz najnowsza odmiana "Księżniczka w purpurze" o barwnych, jasnopurpurowych kwiatach. 

Pochodzi z oferty Proven Winners. Wielokrotnie nagrodzona na światowych wystawach kwiaciarskich cieszy się już dużym powodzeniem na ogrodniczym rynku.
Odmiana bardzo wydajna i obficie kwitnąca. Tworzy mnóstwo małych, miodem pachnących, białych kwiatków. Kwitnie nieprzerwanie przez całe lato. Są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.  Rośnie silniej i zdrowiej niż odmiany rozmnażane z siewu.

Snow Princess sprawdziła się doskonale jako roślina balkonowa sadzona do koszy i skrzynek balkonowych pojedynczo lub w kompozycjach oraz jako roślina rabatowa. 


Pokrój:
Lobularia na początku ma pokrój kopczykowaty, ale w miarę wzrostu przyjmuje pokrój zwisający przez co nadaje się idealnie do koszy i skrzynek balkonowych.

Sadzenie:
Najważniejsze to pamiętać aby po zakupie rośliny przesadzić ją do odpowiednio większej doniczki, gdyż roślina bardzo intensywnie się rozrasta. Ziemia powinna być świeża, przepuszczalna, najlepszy jest gotowy substrat torfowy.

Stanowisko:
Słoneczne roślina jest wyjątkowo światłolubna, nie cieniować, osłonić od silnego wiatru. Można sadzić do pojemników i do gruntu jako roślinę okrywową.

Podlewanie:
Utrzymywać równomierną wilgotność, częste przesuszenie niekorzystnie wpływa na wygląd roślin - żółkną listki.

Nawożenie:
Roślina bardzo żywotna i szybko rosnąca . Zasilać nawozami ze zwiększoną zawartością potasu co korzystnie wpływa na kwitnienie oraz poprawia kondycję roślin i trwałość kwiatów również w okresie opadów deszczu. Podlewać najlepiej 1-2 razy w tygodniu stężeniem 0,2% potem 0,3% lub 0.1% z każdym podlewaniem. Polecamy PLANTON® K nawóz wieloskładnikowy zawierający pełen zestaw niezbędnych składników pokarmowych.

Przycinanie:

Korzystnie wpływa na rozkrzewienie a co za tym idzie na kwitnienie, bo roślina bardzo obficie i szybko wytwarza pąki kwiatowe.

Choroby i szkodniki:
Dotychczas nie stwierdzono szkodników czy chorób które atakowałyby lobularię. Ewentualnie skorzystać z proponowanych przez nas środków ochrony roślin.

Produkty 3

na stronę
Ustaw kierunek malejący