Cleome

Cleome

Rośliny z oferty Proven Winners. 

Grupa roślin o sztywnych łodygach obsypanych delikatnymi kwiatami. Polecane odmiany to atrakcyjne rośliny kwitnące obficie i nieprzerwanie przez cały sezon.
Efektowne, obficie kwitnące  o różowo-liliowych lub białych kwiatach osadzonych na sztywnych, wysokich łodygach. Bardziej zwarte niż inne dotychczas znane odmiany Cleome. Nowe odmiany są sterylne, dzięki czemu kwitną do pierwszych przymrozków.  Rosną szybko. Są łatwe w uprawie.
Znakomite do sadzenia w bardzo dużych donicach i innych pojemnikach na balkonach i tarasach, a także w gruncie w ogrodzie (tolerują niewielkie przesuszenie). Posadzone wzdłuż ogrodzenia lub rabaty tworzą piękny, nawet metrowej wysokości, kwitnący żywopłot.

Pokrój:
Roślina o pokroju krzaczastym, zwarta, szybko rosnąca. Dorasta do około 100 cm wysokości i 40 cm szerokości.

Sadzenie:
Sadzić w lekkiej, przepuszczalnej ziemi maksymalnie 2 sztuki do pojemnika o średnicy 30 cm lub 1 roślinę , gdy tworzy się kompozycję z innymi roślinami.

Stanowisko:
Cleome lubi stanowiska słoneczne i lekko zacienione. Kwitnie nieprzerwanie do pierwszych przymrozków.

Podlewanie:

Należy regularnie podlewać, nawet w dni pochmurne, ale nie lubi przelania. W dni upalne polecane jest codzienne podlewanie. Przesuszenie rośliny spowoduje opadanie pąków kwiatowych.

Nawożenie:
Należy regularnie nawozić, nawet w dni deszczowe przez cały okres wegetacji rośliny. Polecamy nawóz do roślin kwitnących PLANTON® K, stosowany nawet do każdego podlewania lub co pewien czas PLANTON® S, gdyż roślina reaguje chlorozą na braki żelaza w nawożeniu.
Tak pielęgnowana roślina odwdzięczy się pięknym kwitnieniem przez cały sezon.

Przycinanie:

Nie jest konieczne. Nie ma też potrzeby usuwania przekwitniętych kwiatów, ponieważ są to odmiany samoczyszczące się.

Choroby i szkodniki:
Mocna, szybko rosnąca roślina, dlatego szkodniki są rzadkim problemem. Mogą pojawić się mszyce lub inne szkodniki. Każdy pojawiający się szkodnik lub choroba powinny być wcześnie zwalczane.
Czasem jesienią, choć rzadko może pojawić się szara pleśń, ale nie stanowi to już wtedy problemu.

1 elementu

na stronę
Ustaw kierunek malejący