Bidens (uczep)

Bidens (uczep)

Bidens to popularna roślina balkonowo-rabatowa. Bogata oferta tej grupy zawiera najciekawsze odmiany na rodzimym rynku. Cechują się one różnorodnym pokrojem i siłą wzrostu. Tworzą kwiaty pojedyncze i pełne. Kwitną nieprzerwanie przez cały sezon, charakteryzują się dużą odpornością na choroby.

Grupa roślin o zwisających lub półwzniosłych pędach, kwiatach pojedynczych lub w najnowszych odmianach pełnych z żółtymi płatkami i ciemniejszymi środkami pojawiających się wśród zielonoszarych, strzępiastych, drobnych liści. Najnowsze odmiany cechują się dwubarwnymi kwiatami: żółto-pomarańczowymi lub żółto-czerwonymi. Kwitną bardzo obficie i nieprzerwanie przez całe lato. Warto przedstawić również nową odmianę o żółtych, nieprawdopodobnie dużych, półpełnych kwiatach. Większość najciekawszych odmian pochodzi z oferty Proven Winners.
Ze względu na swą barwę są doskonałe do ożywienia każdej kompozycji. Niezwykle efektownie wyglądają posadzone z surfinią. Można sadzić je również pojedynczo w wiszących koszach, a także na rabatach jako roślinę okrywową.

Ciekawa odmiana Golden Empire wyróżnia się całkowicie wzniosłym pokrojem. Wcześnie rozpoczyna kwitnienie

Pokrój:
Roślina jednoroczna o przewieszającym się lub półwzniosłym pokroju, pędy  mocno rozgałęzione. Nowe odmiany z oferty Proven Winners cechują się zwartym pokrojem i znacznie mniejszą siłą wzrostu.

Sadzenie:
Odmiany szybciej rosnące doskonale nadają się do wiszących pojemników – koszy i skrzynek na okna czy balkon, a rośliny o zwartym, wolniejszym wzroście do donic. Do doniczki o średnicy 25 cm sadzimy maksymalnie 2 szt., natomiast do 1 metrowej skrzynki balkonowej maksymalnie 3 sztuki roślin.

Stanowisko:
Lubią miejsca słoneczne, ale dobrze również rosną w półcieniu. Doskonale znoszą warunki późną jesienią, tolerują nawet pierwsze lekkie przymrozki. Dobrze znoszą wiatr i deszcz.

Podlewanie:
Powinno być bardzo obfite, rośliny mają duże zapotrzebowanie na wodę. Szczególnie dopilnować podlewania w czasie gorących dni, najpierw rano i drugi raz późnym popołudniem.

Nawożenie:
Polecamy nawożenie nawozami typu PLANTON, można używać tylko PLANTON K lub  podlewać naprzemiennie PLANTONEM K i PLANTONEM S. Nawozić można z każdym podlewaniem stężeniem nawozu 0,1-0,2%. Rośliny należą do grupy  żarłocznych. Można również przy sadzeniu wymieszać z ziemią nawóz wolnodziałający, np. PLANTON Cote, co zapewni roślinom stały dostęp do składników pokarmowych.

Przycinanie:
Generalnie nie wymaga cięcia.

Choroby i szkodniki:
Bardzo rzadko są problemy ze szkodnikami czy chorobami.

Produkty 9

na stronę
Ustaw kierunek malejący