Roślinne inspiracje

 1. Byliny w ogrodzie

  Czytaj więcej »
 2. Obsadzenia miasta

  Zapraszamy do zapoznania się z nowymi roślinami kwitnącymi proponowanymi dla zieleni miejskiej do obsadzeń rabat miejskich. Dzięki nim każde miasto może wyglądać wyjątkowo !

  Od 4 lat promujemy nowy rodzaj niecierpka o nazwie handlowej Sunpatiens, który nie zawiódł w obsadzeniach miejskich. Regularnie wykorzystywany jest na rabatach w Zakopanem, Oświęcimiu, Krynicy, Białymstoku, Chorzowie, Bytomiu, Opolu czy nawet Pałacu Prezydenckim w Warszawie oraz wielu innych lokalizacjach.

  Sunpatiens, to hybryda niecierpka nowogwinejskiego charakteryzująca się nieprawdopodobną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne – słońce, upały z jednej strony a z drugiej na długotrwałe deszcze. Dobrze znosi ekstremalne warunki panujące na wielkomiejskich rondach i terenach przyulicznych, jak i parkach i innych terenach zielonych. Możliwe jest to dzięki specjalnym cechom tej serii - bardzo intensywnie rozrastającemu się systemowi korzen

  Czytaj więcej »
 3. Kompozycje roślinne

  Kompozycje roślinne

  Łączenie roślin w donicach, skrzynkach balkonowych czy wiszących koszach to sztuka, która wymaga jednak pewnej wiedzy - o upodobaniach poszczególnych roślin dotyczących gleby, stanowiska, ilości dostarczanej wody, a także o samych roślinach - tempie ich wzrostu, pokroju, najlepszego dla nich nawozu. Dobre, zdrowe rośliny mogą być łączone w wielobarwne kompozycje lub kolorystycznie jednorodne. Odpowiednio pielęgnowane będą wspaniałą atrakcją dla miłośników kwiatów. Może nasze kompozycje roślinne staną się wspaniałą inspiracją do tworzenia własnych, nietypowych połączeń roślin. Może warto pokusić się o łączenie roślin jednorocznych balkonowo-rabatowych z bylinami, a nawet iglakami. To do dzieła... Zaczynamy.

  Kompozycja 1:


  Czytaj więcej »
 4. Byliny COMBO

  Byliny COMBO

  nowy trend bylinowy – kompozycje w pojemnikach

  Combo to lansowany przez nas od kilku lat nowy program przeznaczony do tworzenia efektownych pojemnikowych kompozycji bylinowych.

  Bogactwo odmian i różnorodność form i barw wieloletnich, trwałych roślin bylinowych stwarza ogromne możliwości łączenia ich w ciekawe kompozycje pojemnikowe, utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej lub w kontrastowych barwach.
  Atrakcyjność tych kompozycji podkreślają różnobarwne kwitnące sezonowe rośliny jednoroczne, a także iglaki, wrzosy i wrzośce.

  Prezentują się niezwykle okazale dekorując balkony, tarasy, werandy, altany i ogrody od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

  Czytaj więcej »
 5. Pachnący Świat Ziół

  Pachnący Świat Ziół

  Wychodząc naprzeciw stale wzrastającemu zainteresowaniu i zapotrzebowaniu na świeże zioła, wzbogacające smak potraw stworzyliśmy nowy program z atrakcyjnymi ziołami, mocno aromatycznymi i niezwykle dekoracyjnymi o doskonałej jakości i wszechstronnym zastosowaniu. Służą one do przyprawiania wszelkich potraw i sporządzania napojów, a także są dekoracyjnym elementem okien, balkonów i tarasów zestawione w efektownych kompozycjach i posadzone w różnego rodzaju pojemnikach, jak również na rabatach.


  Proponujemy znakomite, dekoracyjne odmiany ziół przyprawowych o doskonałej jakości i trwałości.

  Są wśród nich:
  • wspaniała trawa cytrynowa
  • Helichrysum „Tall Curry” - „maga” do potraw
  • Mentha – o różnych, niespotykanych aromatach: cytrynowym, jabłkowym, imbirowym, grejpfrutowym, ...
  • Stevia – do słodzenia napojów
  Czytaj więcej »