Hibiscia

Hibiscia

Hibiscia to ciekawa seria pochodząca z wiodącego na świecie ośrodka hodowlanego hibiskusa. Duże, barwne kwiaty utrzymują się od 3 do 5 dni i wyglądają bardzo efektownie na tle ciemnozielonych, błyszczących liści. Wszystkie odmiany cechują się wyrównanym pokrojem, zbliżoną wielkością kwiatów i dużą odpornością na choroby. Kwitną nieprzerwanie od wiosny do późnej jesieni.
Przeznaczone do uprawy w donicach na tarasach, balkonach, a także w jasnych wnętrzach. Doskonały pomysł na okazjonalny prezent.

Sadzenie:
Należy je sadzić w lekkiej, przepuszczalnej ziemi.

Stanowisko:
Lubią stanowiska słoneczne, mogą rosnąć też w miejscach półcienistych. Polecane do sadzenia w donicach na balkony, tarasy i do ogrodów, a także do jasnych wnętrz. Na okres zimowy należy je przenieść do wnętrza i umieścić w jasnym miejscu.

Pielęgnacja:
Wymagają umiarkowanego, ale regularnego podlewania. Nie przesuszać. Należy je regularnie nawozić – polecany nawóz Planton® K do każdego podlewania. Jest to specjalnie opracowany nawóz wieloskładnikowy zawierający pełen zestaw niezbędnych składników pokarmowych. Tak pielęgnowane rośliny będą obficie kwitły.

Produkty 17

na stronę
Ustaw kierunek malejący