Supersadzonka

Supersadzonka

SUPERSADZONKA – Nowy standard w uprawie Petunii i Calibrachoe

W nadchodzącym sezonie 2022 oferujemy  Państwu nowy produkt – sadzonkę wyprodukowaną w technologii SUPERSADZONKI opracowanej przez dział badawczy firmy PLANTPOL przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jest to efekt trzyletniego projektu badawczego przeprowadzonego w naszej  firmie.

 

Zalety uprawy Petuni i Calibrachoe z Supersadzonki:

  1. WIĘKSZE ZAGĘSZCZENIE UPRAWY – petunie w tej technologii uprawiamy w doniczkach 12cm w zagęszczeniu 64szt/m2 praktycznie do momentu pakowania do klienta, a to oznacza  możliwość prawie podwojenia ilości uprawianych roślin na tej samej powierzchni produkcyjnej, co powiększy Państwa przychody ze sprzedaży tej dodatkowo wyprodukowanej ilości roślin, bez powiększania areału produkcyjnego i w efekcie zwiększa Państwa zarobek.
  2. PEWNE KWITNIENIE – supersadzonka ma zainicjowane pąki kwiatowe i wykwita przy standardowej technologii uprawy po 4-5 tygodniach od posadzenia. Jest to znacznie wcześniej niż takie same odmiany np. Surfinii produkowane tradycyjnie.
  3. MNIEJ PRACY, MNIEJ OGRZEWANIA – rośliny są uszczyknięte, z odbiciami, dobrze rozbudowane, po posadzeniu nie wymagają rozstawiania do momentu kwitnienia. Uprawa rozpoczyna się w 11-14 tygodniu roku – kiedy temperatury są wyższe, dzień znacząco dłuższy. To skrócenie cyklu uprawy przez przesunięcie jej na tygodnie późniejsze pozwoli Państwu ograniczyć koszty ogrzewania szklarni, a czasem w szczególnych przypadkach pogodowych, wyeliminuje potrzebę grzania całkowicie.

Dla Calibrachoe Superbells polecamy uprawę w doniczce 10cm gdzie uzyskujemy zagęszczenie 80 szt na 1m2 uprawy, rośliny są zwarte i kwitnące już w pierwszych tygodniach sprzedaży roslin balkonowych.

Wszystkie te zalety powodują, że pomimo wyższej ceny materiału wyjściowego, która wynika z dłuższej i bardziej skomplikowanej technologii ukorzeniania, a także transportu w paletach zagęszczonych tylko do połowy, uzyskujecie Państwo znacznie większe przychody z 1m2 powierzchni uprawowej przy niższych nakładach robocizny oraz ogrzewania – dwóch najdroższych składników produkcji.

Technologia uprawy roślin finalnych petunii i calibrachoe z supersadzonki przewiduje uprawę w standardowych temperaturach dla roślin rabatowych – czyli około 16-18stC . Kwitnienie roślin jest wtedy najszybsze, bez konieczności rozstawiania roślin. Możliwa jest również uprawa w niższych temperaturach, ale kwitnienie jest odpowiednio późniejsze wraz ze spadkiem temperatury uprawy.

Supersadzonkę oferujemy w sprzedaży w tygodniach 10-14 tak aby móc uzyskiwać kwitnące rośliny już w 16-17 tygodniu roku, czyli w pierwszej fazie sezonu sprzedaży rośli balkonowych.

Wraz z Supersadzonką dostarczamy wskazówki uprawowe oraz zalecenia stosowania retardantów wzrostu (dostępne środki wraz z dawkami oraz częstotliwością zabiegów).

Zachęcamy do uprawy Petunii i Calibrachoe w nowej technologii już w sezonie 2022.

Produkty 31

na stronę
Ustaw kierunek malejący