Lantana

Lantana
Atrakcyjne rośliny o pięknych kwiatach w ciekawych barwach od żółtej poprzez pomarańczową po niemal szkarłatną. Niektóre odmiany w czasie rozwoju zmieniają barwę swych kwiatów, toteż w jednym kwiatostanie kwiaty mogą mieć różne kolory jednocześnie. Ciemno zielone liście wydzielają aromatyczny zapach.
Doskonałe do tworzenia kompozycji z innymi roślinami donicach, skrzynkach balkonowych, tarasach oraz do sadzenia bezpośrednio do sadzenia w ogrodzie.
Wszystkie części rośliny zawierają toksyczne substancje. Seria Calippo cechuje się bardziej zwartym, krzaczastym pokrojem w porównaniu ze starszymi odmiana

Pokrój:
Są to półkrzewy niezimujące w naszych warunkach klimatycznych. Cechuje je krzaczasty, zwarty lub rozłożysty pokrój.

Sadzenie:
Po zakupie lantany należy je przesadzić na miejsce stałe do ogrodu lub do odpowiednio większych pojemników. Dobrze rosną w podłożu lekko kwaśnym, przepuszczalnym z dodatkiem gliny.

Stanowisko:
Lubią miejsca słoneczne i półcieniste.

Podlewanie:
Wymagają regularnego podlewania. Jak większość roślin nie tolerują długotrwałego, zbyt obfitego zalania bryły korzeniowej.

Nawożenie:
Nawozić najlepiej 2-3 razy w tygodniu sprawdzonymi, wysokowydajnymi nawozami z grupy PLANTON®, do roślin kwitnących najlepszy PLANTON® K.

Przycinanie:
Nie jest konieczne gdy rośliny rośną swobodnie w ogrodzie, ale można je bez ograniczeń ciąć do różnych form, mają wysokie zdolności regeneracyjne, wyglądają efektownie w postaci drzewek.

Choroby i szkodniki:
Gdy lantany rosną w otoczeniu innych roślin w ogrodzie mogą zostać zaatakowane najczęściej przez mszyce i mączlika, które należy zwalczać dostępnymi na rynku chemicznymi środkami ochrony roślin. Bardzo rzadko zdarzają się choroby.

Produkty 7

na stronę
Ustaw kierunek malejący