Osteospermum ("stokrotka z Afryki")

Osteospermum ("stokrotka z Afryki")
Tradycyjne rośliny balkonowe i rabatowe o szerokiej gamie kolorystycznej i wszechstronnym zastosowaniu. Nazywane są ogrodowymi gerberami lub stokrotkami Afryki.

Seria Summersmile® cechuje się mocno zwartym, krzaczastym pokrojem, wczesnym i obfitym kwitnieniem.

Obie grupy doskonale wglądają w pojemnikach wiszących, stojących, a także na ogrodowych rabatach, sadzone pojedynczo bądź w coraz modniejszych kompozycjach z innymi roślinami.

Pokrój:

Mogą dorastać do wysokości ok. 30 cm, mają zwarty pokrój i wzniesione pędy. Rośliny silnie się krzewią, osiągają szerokość 40-50 cm.

Sadzenie:
Wystarczy jedna roślina do donicy o średnicy 20 cm, doskonale się rozrośnie. Przy sadzeniu do pojemników sadzić do substratu torfowego z dodatkiem gliny, natomiast gdy umieszczamy osteospermum w gruncie ziemia powinna być przede wszystkim przepuszczalna.

Stanowisko:
Najlepiej zaciszne, dobrze oświetlone stanowisko, może rosnąć w pełnym słońcu.

Podlewanie:
Utrzymywać równomierną wilgotność, ale nie za mokro, gdyż grozi to gniciem korzeni.

Nawożenie:
Nawozić nawozem wieloskładnikowym. Polecamy nawóz rozpuszczalny do roślin kwitnących PLANTON K.

Przycinanie:
Nie wymaga przycinania natomiast poleca się usuwanie przekwitłych kwiatostanów co przyspiesza tworzenie nowych kwiatów i dodatkowe krzewienie się roślin.

Choroby i szkodniki:
Przy dużej wilgotności może wystąpić mączniak rzekomy; w razie porażenia natychmiast spryskać środkiem grzybowym. W razie pojawienia się szkodników (mszycy, przędziorka), również jak najszybciej zwalczać dostępnymi na rynku chemicznymi środkami ochrony roślin. Unikać trzymania długo mokrych roślin, zarówno części nadziemnej jak i bryły korzeniowej – sprzyja to chorobom grzybowym.

Kwiaty zamykają się na noc i w czasie pochmurnych i deszczowych dni, a otwierają przy słonecznej pogodzie. Nowsze odmiany przejawiają tę cechę w mniejszym stopniu. 

Produkty 31

na stronę
Ustaw kierunek malejący