Calibrachoa Superbells i Colibri

Calibrachoa Superbells i Colibri

Roślina kaskadowa obficie kwitnąca. Tworzy piękne kwiaty w niezwykle bogatej palecie barw. Efektowna do sadzenia w wiszących pojemnikach lub wysokich donicach.

Superbells jest to atrakcyjna seria Calibrachoa z oferty Proven Winners. Odmiany serii Superbells charakteryzują się dobrym, mocnym pokrojem, drobnymi, delikatnymi kwiatami w ciekawej kolorystyce, niezwykle obfitym kwitnieniem przez całe lato. Cechują się wysoką odpornością na choroby systemu korzeniowego. Sukcesem hodowców współpracujących z Proven Winners  są nowe odmiany o niespotykanych dotychczas barwach i wzorach na kwiatach, np. gwiazdkowych czy z dużym otokiem wokół środka.

Superbells dostępne w dwóch seriach: Unique oraz Pocket.

Do oferty dołącza też seria Colibri półwzniosło-zwisającym pokroju i dużych w ciekawych, mocnych barwach. 

Pokrój:
Rośliny cechują się zwartym, zwisającym lub wzniosło-zwisającym pokrojem. 

Sadzenie:
Nie stosować ‘ciężkiego’ zbitego substratu. Najlepiej podłoże przepuszczalne z dodatkiem gliny, lekko kwaśne. Aby uniknąć chorób korzeni należy sadzić rośliny do nowych i czystych pojemników.

Stanowisko:
Znakomicie rosną w miejscach nasłonecznionych. Zalecane raczej miejsca zaciszne, gdzie rośliny będą się spokojnie rozrastać.

Podlewanie:
Rośliny z grupy Calibrachoa wymagają regularnego podlewania, należy utrzymywać umiarkowaną wilgotność. Zalanie lub nadmierna wilgotność podłoża (substratu) może prowadzić do gnicia korzeni.

Nawożenie:
Blednięcia roślin można całkowicie uniknąć lub usunąć poprzez stosowanie chelatu żelaza. Polecanym przez nas nawozem jest PLANTON S stosowany z każdym podlewaniem, nawet codziennie. Ważne, by stosować nawóz nawet w dni deszczowe.  Tak pielęgnowane rośliny będą pięknie kwitły przez cały sezon.

Przycinanie:
Nie jest konieczne.

Choroby i szkodniki:
Uwaga na mszyce-odpowiednio wcześnie zwalczać. Polecane środki to Confidor, Mospilan w stężeniach 0,1%. W przypadku zalania mogą wystąpić choroby korzeni.

Produkty 42

na stronę
Ustaw kierunek malejący