Begonia zwisająca

Begonia zwisająca

Jedne z najpiękniejszych begonii o zwisającym pokroju z oferty Proven Winners®: seria Belleconia - o pełnych, dużych kwiatach w atrakcyjnych barwach oraz seria Summerwings - o delikatnych, pojedynczych kwiatach i Summerwings Elegance o mocno zwartym pokroju i długim, obfitym kwitnieniu.  Rośliny te cechują się dużą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Pokrój:
Wszystkie odmiany opisywanych begonii mają pokrój zwisający, dzięki czemu szczególnie nadają się do koszy, skrzynek, wysokich donic.

Sadzenie:
1 roślina do doniczki o średnicy 20 cm. Podłoże do którego posadzimy begonie powinno być świeże, przepuszczalne o luźnej strukturze. Najlepszy substrat torfowy z domieszką perlitu, który nieco rozluźnia strukturę o odczynie lekko kwaśnym.

Stanowisko:

Rośliny optymalnie rosną na stanowiskach osłoniętych, półcienistych, bądź oświetlonych pełnym słońcem tylko przez kilka godzin dziennie. 

Podlewanie:

Begonie są szczególnie wrażliwe na długotrwały nadmiar wody w podłożu czyli tzw. zalewanie. W ciągu upalnego dnia unikać moczenia liści wystawionych na słońce, gdyż może je przypalić. Najlepiej podlać rano i w miarę potrzeby po południu tak, aby liście i pędy zdążyły przeschnąć przed nocą.

Nawożenie:
Rośliny o średnich wymaganiach nawozowych. Polecamy podlewanie nawozem PLANTON K kilka razy w tygodniu stężeniem 0,1%, wymiennie z podlewaniem również wodą.

Przycinanie:
Każde przycinanie pędów roślin powoduje jej późniejsze rozkrzewienie, dlatego po zakupie można uszczyknąć mało rozkrzewioną roślinę. Późniejsze przycinanie nie jest konieczne, begonie doskonale się rozkrzewiają.

Choroby i szkodniki:
Begonie są szczególnie wrażliwe na choroby grzybowe i bakteryjne, dlatego ważne jest aby przestrzegać odpowiedniej pielęgnacji, aby rośliny nie były stresowane przez zasuszanie, zalewanie czy nieodpowiednie nawożenie. Ze szkodników mogą pojawić się mszyca, wciornastek lub przędziorek do zwalczania których polecamy Pirimor, Admiral, Vertimec.

Produkty 19

na stronę
Ustaw kierunek malejący