Impatiens (niecierpek)

Impatiens (niecierpek)

Doskonałe rośliny na balkon i rabaty. Prezentują się niezwykle efektownie posadzone zarówno pojedynczo, w grupach, jak i w kompozycjach z innymi roślinami.

Impatietiens Nowa Gwinea seria Paradise® to rośliny charakteryzujące się niezwykłym bogactwem kwiatów pojawiających się na tle jasnozielonego, zielonego, ciemnozielonego, bordowego lub różnokolorowego błyszczącego ulistnienia.

Impatietiens Nowa Gwinea seria Rokoko - atrakcyjna seria niecierpka charakteryzuje się ciekawie pofalowanymi płatkami kwiatów. Podobnie jak Paradise, wszystkie odmiany Rokoko kwitną obficie i tworzą szeroką gamę kolorystyczną.

Impatiens Walleriana Musica to ciekawa seria niecierpka Waleriana o pełnych, pięknie wybarwionych kwiatach; cechuje się dobrym krzewieniem, zwartym pokrojem, obfitym kwitnieniem. Niecierpki te polecane są do wiszących koszy, donic i innych pojemników, a także na rabaty. Kwitną do pierwszych przymrozków.


Pokrój: Większość odmian intensywnie się rozkrzewia, ma zwarty i kulisty pokrój. Sadzenie: Najlepsze dla niecierpków jest podłoże przepuszczalne, lekko kwaśne, ale z dodatkiem gliny która zatrzymuje dłużej wodę w podłożu.

Stanowisko: Lubią miejsca półcieniste i jednocześnie umiarkowanie wilgotne i osłonięte od wiatrów.

Podlewanie: Wymagają regularnego, lecz umiarkowanego podlewania, nie należy roślin ani przesuszać, ani przelewać, gdyż zaczną zrzucać pąki kwiatowe.

Nawożenie: Równie ważne jest regularne nawożenie 2-3 razy w tygodniu, najlepiej polecanym przez nas sprawdzonym nawozem PLANTON K do roślin kwitnących. Wszystkie niecierpki są jednak wrażliwe na zasolenie, nie należy więc stosować wysokich dawek nawozowych.

Przycinanie: Nie wymagają przycinania.

Choroby i szkodniki: W uprawie ogrodowej rzadko występują problemy zdrowotne. Częściej atakowane są słabsze rośliny, które przeszły stres. Mogą pojawić się mszyce, wciornastki czy też szara pleśń. W przypadku zastosowania niektórych środków chemicznych mogą wystąpić uszkodzenia liści.

Produkty 43

na stronę
Ustaw kierunek malejący