Jak nawozić rośliny?

Przepis na piękne kwiaty na naszym balkonie jest prosty. Zawiera tylko 4 punkty:

  1. Kupujemy sprawdzone rośliny z oferty Proven Winners. Wybierając je mamy pewność, że są one przetestowane w polskich warunkach klimatycznych i świetnie się u nas spisują.
  2. Sprawdzamy czy skrzynka lub pojemnik do którego będziemy sadzić ma otwory w dnie. Jeżeli nie to koniecznie je wykonujemy.
  3. Dobieramy uniwersalne podłoże do kwiatów – co roku świeże. Robimy to po to, aby było wolne od niechcianych szkodników oraz patogenów.
  4. Regularnie przez cały sezon nawozimy rośliny nawozami PLANTON

KRÓTKO O ODŻYWIANIU ROŚLIN


Rośliny, tak jak i ludzie, aby być zdrowymi i silnymi potrzebują właściwej diety. W przypadku roślin jest to dobry nawóz o odpowiednio dobranym dla potrzeb rośliny składzie. Również o właściwej koncentracji i formach podania składników pokarmowych w nim zawartych – makro i mikroelementów.
Petunie kaskadowe i Surfinie nawozimy z każdym podlewaniem. Przepis jest prosty – 1 łyżeczkę od herbaty nawozu wsypujemy do 1 konewki o objętości 10L. Nalewamy wodę i podlewamy rośliny. Jeżeli są one już duże możemy zwiększyć dawkę do 2 łyżeczek. Więcej o nawozie PLANTON S.
Pelargonie i inne rośliny kwitnące podlewamy z nawozem co drugie podlewanie. Stosujemy 1 łyżeczkę do herbaty nawozu wsypaną do konewki o pojemności 10L.
W trakcie upalnego lata petunie często wymagają dwukrotnego podlewania – rankiem i wieczorem. Za każdym podlewaniem dodajemy nawóz do konewki.

Serie nawozów PLANTON są opracowane przez ogrodników z firmy PLANTPOL Zaborze zajmującej się profesjonalną produkcją kwiatów. Produkujemy corocznie kilkanaście milionów sztuk roślin, które poprzez naszych klientów lub bezpośrednio trafiają właśnie do Państwa. Wiedza i praktyka konieczna do produkcji tylu roślin pozwoliła nam opracować optymalne składy naszych nawozów. Oddajemy w Państwa ręce wysokowydajne, profesjonalne nawozy dzięki którym z pewnością uzyskają Państwo wspaniałe efekty w uprawie i pielęgnacji swoich roślin. Życzymy sukcesów w pielęgnacji roślin z wykorzystaniem nawozów PLANTON.