Kompozycje roślinne

Łączenie roślin w donicach, skrzynkach balkonowych czy wiszących koszach to sztuka, która wymaga jednak pewnej wiedzy - o upodobaniach poszczególnych roślin dotyczących gleby, stanowiska, ilości dostarczanej wody, a także o samych roślinach - tempie ich wzrostu, pokroju, najlepszego dla nich nawozu. Dobre, zdrowe rośliny mogą być łączone w wielobarwne kompozycje lub kolorystycznie jednorodne. Odpowiednio pielęgnowane będą wspaniałą atrakcją dla miłośników kwiatów. Może nasze kompozycje roślinne staną się wspaniałą inspiracją do tworzenia własnych, nietypowych połączeń roślin. Może warto pokusić się o łączenie roślin jednorocznych balkonowo-rabatowych z bylinami, a nawet iglakami. To do dzieła... Zaczynamy.

Kompozycja 1:


A - Superbells Cherry Star
B - Petunia Veranda Yellow
C - Ipomoea Sweet Caroline Purple


Uwagi:
Należy sadzić w dużym, wiszącym pojemniku w żyznym, przepuszczalnym podłożu. Taka kompozycja może być również w posadzona w dużej, wysokiej donicy. Pielęgnacja polega na regularnym podlewaniu i nawożeniu, najlepiej z każdym podlewaniem. Polecany nawóz wieloskładnikowy Planton® S.

Kompozycja 2:


A - Superbells Orange
B - Superbells Apricot Punch
C - Superbells Scarlet


Uwagi:
Potrzebna jest duża i wysoka donica. Rośliny należy sadzić w przepuszczalnej, żyznej glebie. Pielęgnacja roślin polega na regularnym, dość obfitym podlewaniu i nawożeniu nawozem Planton® S, stosowanym nawet codziennie. Wtedy rośliny będą kwitły obficie, a kompozycja będzie efektowna przez całe lato.

Kompozycja 3:


A - Petunia kaskadowa Raspberry Blast
B - Lobularia Snow Princess

Uwagi:
Obie rośliny należą do ekspansywnych. Wypuszczają długie pędy. Należy je sadzić w dużych i wysokich donicach. Właściwa pielęgnacja polega na regularnym podlewaniu i nawożeniu, zalecany, nawet przy każdym podlewaniu, nawóz rozpuszczalny Planton® S. Wtedy rośliny będą kwitły tak obficie jak to jest widoczne na zdjęciu.

Kompozycja 4:


A - Lantana Calippo White Sun (może być też zamiennie Lantana Calippo Gold)
B - Coleus Aligator Tears
C - Ipomoea Sweet Caroline Light Green

Uwagi:
Kompozycja stonowana kolorystycznie. Lantana i coleus należą do odmian wolniej rosnących, o zwartym pokroju. Natomiast Ipomoea tworzy długie zwisające pędy, które w razie konieczności mogą być przycinane. Kompozycja proponowana do długich donic, a także do skrzynek balkonowych. Do nawożenia roślin zalecany jest nawóz rozpuszczalny Planton®K.

Kompozycja 5:

A - Superbells Cherry Star
B - Superbells White
C - Bidens

Uwagi:
Właściwa pielęgnacja polega na regularnym podlewaniu i nawożeniu, zalecany, nawet przy każdym podlewaniu, nawóz rozpuszczalny Planton® S. Wtedy rośliny będą kwitły tak obficie jak to jest widoczne na zdjęciu.

Kompozycja 6:

A - Pelargonia rabatowa
B - Bakopa Everest White ewentualnie Big White - biała
C - Ipomoea Sweet Caroline Purple – wilec ziemniaczany bordowy

Uwagi:
Kompozycja idealna do postawienia na parapecie okiennym albo do wysadzenia w skrzynce balkonowej. Ipomea tworzy długie zwisające pędy, które w razie konieczności mogą być przycinane. Do nawożenia roślin zalecany jest nawóz rozpuszczalny Planton®K