Roślina tygodnia

 1. Beautical

  Beautical

  BEAUTICAL (Petchoa hybrida)

  Doskonały do donic i skrzynek balkonowych

  Roślina nowej generacji – krzyżówka wybranych petunii z calibrachoa.  

  Seria BeautiCal to rośliny o zwartym, wzniosło-zwisającym, lekko krzaczastym pokroju, dużych kwiatach, obfitym kwitnieniu i dobrej tolerancji na niesprzyjające warunki pogodowe, w tym deszcz. Piękna seria w kontrastowych barwach.  Świetnie reaguje na nawożenie

  Czytaj więcej »
 2. Sunsatia®

  Sunsatia®

  Nieprzeciętnie atrakcyjna seria wśród Nemezji. Roślina z oferty Proven Winners®, która charakteryzuje się delikatnymi, ale niezwykle efektownymi i ciekawie wybarwionymi kwiatami. Sunsetia kwitnie obficie już wczesną wiosną i latem. Dobrze się czuje w półcieniu i słońcu. Jest odporna na podwyższone temperatury. Lubi przepuszczalną ziemię.

  Ma wszechstronne zastosowanie - polecana jest do skrzynek balkonowych, wiszących koszy, a także do donic. Świetnie sprawdza się w kompozycjach z innymi roślinami, ale pięknie wygląda również pojedynczo. Sunsatia wymaga regularnego podlewania i nawożenia – zalecane nawożenie naprzemiennie nawozami PLANTON®K i PLANTON®S przy każdorazowym podlewaniu.

  Czytaj więcej »
 3. Poinsecja, czyli Gwiazda Betlejemska

  Poinsecja, czyli Gwiazda Betlejemska

  Poinsecja, nazywana też Wilczomleczem, albo Gwiazdą Betlejemską. Naturalnie Poinsecje występują  m.in. na obszarze Ameryki Środkowej. Natuarlnie jako krzewy, albo wątłę drzewka, które sięgają nawet do 3-metrów wysokości. Poinsecja ma duże zimozielone liście, które w częsci są kolorowo zabarwiobne. Jej maleńkie kwiatki zebrane w bukiet na końcu pędu otacza kryza barwnych przylistków., Kolorowe przylistki poinsecji stały się tradycyjną dekoracją świąt Bożego Narodzenia. W okresie zimowym Poinsecje to gwiazdy wśród roślin doniczkowych. 

  Czytaj więcej »
 4. SUMMERIFIC™

  SUMMERIFIC™

  Ten nowy hibiskus bylinowy wszędzie już kwitnie!

  Jest to nowa seria bylinowej ketmii tworząca bardzo duże kwiaty. W zależności od odmiany hibiskus ma kwiaty średnicy 17-24 cm. Dobrze się krzewi i kwitnie obficie i nieprzerwanie aż do pierwszych przymrozków. Jest piękną ozdobą ogrodów, miejskich rabat i rond, a także tarasów i balkonów, jeśli posadzimy go w dużej i wysokiej donicy.

  Czytaj więcej »
 5. Sundaville

  Sundaville

  Wieloletnie pnącze doniczkowe z grupy Dipladenia

  Ta piękna roślina, rodem z Japonii, obsypana jest dużą ilością niezwykle dekoracyjnych, dużych kwiatów na tle zielonych, błyszczących liści. Kwitnie nieprzerwanie przez całe lato, aż do pierwszych przymrozków. Dobrze znosi przesuszenie bryły korzeniowej co sprzyja zawiązywaniu pąków kwiatowych. Wygląda efektownie posadzona w wysokiej donicy i umieszczona na balkonie, tarasie lub w ogrodzie. Na okres zimy należy przenieść ją do jasnego, chłodnego pomieszczenia i ograniczyć podlewanie.

  Czytaj więcej »
 6. Vertigo®

  Vertigo®

  Vertigo (Pennisetum purpureum)

  Jest to najszybciej rosnąca trawa. Ceniona za ciemnopurpurowe, niemal czarne liście. Posadzona w dużej donicy stanowi efektowną ozdobę tarasów i ogrodów. Wystarcza jedna roślina na dużą donicę. Ciekawie wygląda też w kompozycji z roślinami kwitnącymi w donicach lub na rabatach. Dorasta do 80-90 cm wysokości.

  Polecana jest jako roślina sezonowa.
  Istnieje obawa, że trawa ta może nie przezimować w mroźną zimę. Dlatego polecana jest jako „roślina jednoroczna”.

  Wymaga regularnego podlewania i obfitego nawożenia – polecany nawóz PLANTON® K.

  Czytaj więcej »
 7. SUMMERIFIC™

  SUMMERIFIC™

  Nowy hibiskus bylinowy o bardzo dużych kwiatach, zimuje w naszym klimacie!

  Wszystkie odmiany tej pięknej ketmii tworzą bardzo duże, piękne kwiaty w mocnych barwach na tle ozdobnych liści. W zależności od odmiany tworzą kwiaty średnicy 17-24 cm.

  Dobrze się krzewią, kwitną bardzo obficie i nieprzerwanie od połowy lata do późnej jesieni.

  Osiągają wysokość od 100 do 140 cm. Lubią miejsca nasłonecznione, ale w półcieniu też dobrze sobie radzą. Wiosną, podobnie jak byliny wypuszczają nowe, szybko rosnące pędy.

  Aby utrzymać obfite kwitnienie dobrze jest regularnie je podlewać i zasilać – zalecany nawóz PLANTON®K .

  Czytaj więcej »
 8. Amber Lady

  Amber Lady

  Przepiękne, ozdobne liście, delikatne kwiatostany i ogromny wybór kolorów i kształtów dzięki któremu doskonale wyglądają w każdej części ogrodu i w towarzystwie niemal wszystkich roślin. Zalety żurawek (Heuchera) od lat znane są miłośnikom roślin w Polsce, jak jednak spośród olbrzymiej gamy ponad 50 odmian wybrać te najpiękniejsze i najbardziej odporne? Odpowiadając na to pytanie, w tym tygodniu prezentujemy żurawkę Amber Lady.

  Jest to niewysoka bylina o zwartym pokroju, niezwykłym bursztynowym, typowo jesiennym kolorze i ciemnym unerwieniu. Na szczególną uwagę zasługują jednak jej liście. Duże (5-8cm), sercowate, zachwycają szeroką paletą barw od delikatnego różu, poprzez pomarańcz, czerwień aż po ciemny bursztyn. Na początku czerwca, nieśmiało wyrastają spośród nich delikatne, białe, wiechowate kwiaty utrzymujące się do końca lipca.

  Amber Lady wspaniale wygląda w ogrodach skalnych, pojemnikach i rabatach, szczególnie w towarzystwie innych bylin takich jak funkie

  Czytaj więcej »
 9. Osteospermum Springstar

  Osteospermum Springstar

  Za oknami wiosna w pełni, więc jeśli zaczęliście właśnie zastanawiać się na tym jakimi roślinami przyozdobić balkony i tarasy mamy dla Was bardzo ciekawą propozycję. Osteospermum Springstar, czyli stokrotka afrykańska to roślina kochająca słońce. Świetnie znosi nawet największe upały i jest odporna na poparzenia, jednak jej największym atutem są przepiękne, niezliczone kwiaty w barwach od białej aż po ciemnofioletową. Co ważne, roślina zaczyna kwitnąć już wczesną wiosną a kwiaty utrzymują się aż do pierwszych przymrozków. Stokrotki afrykańskie, w odróżnieniu od tych spotykanych na łąkach są dużo bardziej zwarte, silnie się krzewią i osiągają nawet do 50 cm. wysokości.

  Mimo, że Springstar nie jest przesadnie wymagającą rośliną warto pamiętać o zapewnieniu jej przepuszczalnego podłoża, ponieważ bardzo łatwo możemy ją uszkodzić poprzez zalanie korzeni. Warto również zadbać o regularne obcinanie wyschniętych pędów, dzięki czemu nasza stokrotka będzie kwitła jeszcze b

  Czytaj więcej »
 10. Lobularia Snow Princess®

  Lobularia Snow Princess®

  Szukając nowych pomysłów na urozmaicenie ogrodowych lub balkonowych aranżacji koniecznie zwróćcie uwagę na bajeczną Lobularię Snow Princess. Ta niezwykle dekoracyjna roślina, znana w Polsce również jako smagliczka została już doceniona przez europejskich ogrodników, co potwierdzają nagrody zdobyte na wielu prestiżowych wystawach kwiaciarskich.

  Lobularia, okrzyknięta hitem grupy Proven Winners® co roku rozkochuje w sobie kolejnych miłośników roślin ceniących ją przede wszystkim za przepiękne, drobniutkie, niezliczone, białe kwiaty oraz zwisający bardzo zwarty pokrój. Co niezwykle istotne rozmnażamy ją wegetatywnie, dlatego też roślina będzie się pięknie krzewić a ponadto pozostanie wyjątkowo mocna i zdrowa.

  Dzięki swoim delikatnym kwiatom Lobularia Snow Princess, nie zagłusza innych roślin dzięki czemu może być sadzona zarówno pojedynczo, w wysokich donicach lub skrzyniach balkonowych, jak i w kompozycjach rabatowych. Szczególnie pięknie wygląda tworząc kontra

  Czytaj więcej »
Strona